Warsztaty haftu nasnuwanego w Łączniku!

W sobotę, 10 sierpnia 20024 r. o godz. 9.00 serdecznie zapraszamy do Łącznika na warsztaty haftu nasnuwanego, które poprowadzi twórca ludowy Piotr Szafrański, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim! Uwaga! Warsztaty będą trwały ok. 5 godzin!

Tym razem piękne i stylowe wnętrza „Manfredusa” ugoszczą chętnych do nauki haftu nasnuwanego, nazywanego także koronką wiejską. Pod okiem twórcy ludowego będzie można nauczyć się jak obrabiać dziurki, w jaki sposób nasnuwać nici łączące. Doświadczony hafciarz nauczy też, kiedy krochmalić (i czym), jak wycinać i prasować.

Warto wiedzieć, że haft nasnuwany potocznie zwany jest koronką wiejską. Jest bardzo piękny i efektowny. Pomimo zastosowania dwóch, trzech ściegów hafciarskich tworzymy haft, który na pierwszy rzut oka wygląda jak koronka. Dzięki umiejętności wykonywania haftu nasnuwanego możemy tworzyć małe aplikacje oraz rozbudowane motywy. Haft ten ma swoje korzenie w Wielkopolsce. O wszystkim opowie Piotr Szafrański w sobotę 10 sierpnia br. w Łączniku!

Serdecznie zapraszamy na pięciogodzinną przygodę z haftem nasnuwanym!

Zapisy pod numerem telefonu: 515367135.

Koszt: 100 zł płatność gotówką przed zajęciami w dniu warsztatów.

Cena zawiera potrzebne materiały takie jak: tkanina, nici, przekłuwacz, naparstek i igła.