„Dywany kwietne – jak chronić żywe dziedzictwo?” – seminarium w Strzelcach Opolskich

W piętek, 12 maja 2023 r. zapraszamy na seminarium pt. „Dywany kwietne – jak chronić żywe dziedzictwo?”, które odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. W ramach spotkania wykłady, pokazy i warsztaty.

Program seminarium

godz. 14.00 – przywitanie gości, Joanna Popów-Bogdoł, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich

godz. 14.10 – „Dobre praktyki w tradycji tworzenia kwietnych dywanów. Przykłady i inspiracje” – wykład prof. Magdalenia Ziółkowska

godz. 14.30 – „Strona kwietnedywany.pl jako narzędzie depozytariuszy w ochronie tradycji kwietnych dywanów” – Błażej Duk, przedstawiciel wspólnoty depozytariuszy z Zalesia Śląskiego”

godz. 15.00 – „Działania na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego” – warsztaty prof. Anna Weronika Brzezińska

godz. 15.45 – „Kto, jak i po co chroni niematerialne dziedzictwo kulturowe” – warsztaty prof. Anna Weronika Brzezińska

godz. 16.30 – „Dywany kwietne – z miłości do Boga” – pokaz filmu Sławomira Mielnika.

Organizatorem spotkania jest Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe w partnerstwie z Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Strzeleckiego. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

https://www.strzelce360.pl/wydarzenie/200,o-tradycji-dywanow-kwietnych-opowiedza-w-powiatowym-centrum-kultury

Seminarium zorganizowano w ramach projektu pt. „Tradycja dywanów kwietnych na Opolszczyźnie – identyfikacja, plan ochrony oraz wzmacnianie tradycji” realizowanego przy wsparciu finansowym programu MKiDN „Kultura Ludowa i Tradycyjna”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.