Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali. Quiz wiedzy o Janie Pawle II [sprawdź się]

W środę, 25 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II odbył się pierwszy Opolski Test Wiedzy o Janie Pawle II. Wyzwanie podjęło 26 osób w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły  średnie i dorośli. 

Laureatem w kategorii osób dorosłych został Jarosław Jurkowski, drugi po dogrywce był Tomasz Gdula, a trzecie miejsce zajął  Dominik Wojtkiewicz. Najlepszy w kategorii szkół średnich był Łukasz Ustimowicz, a po nim Patryk Kwiatek i Maciej Niemiec. W kategorii szkół podstawowych test wiedzy o Janie Pawle II wygrała Maja Pawlak z PSP nr 1 w Opolu, a II miejsce zajęła Klaudia Kwiatek z Niepublicznej „Naszej Szkoły” w Opolu. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Warto dodać, że pytań testowych było 30 i nie były łatwe. Każdy mógł wybrać tylko jedną z 4 odpowiedzi. Pytania dotyczył młodości Karola Wojtyły w Wadowicach, okresu posługi kapłańskiej w Krakowie oraz pontyfikat Jana Pawła II w Watykanie. A próbkę tego z czym przyszło się zmierzyć uczestnikom testu prezentujemy poniżej w Quizie. Można się sprawdzić, a w przyszłym roku wziąć udział w kolejnej edycji konkursu.

Results

#1. Tyniecka 10 – co ten adres ma wspólnego z Karolem Wojtyłą?

#2. Jan Paweł II, będąc papieżem, wydał następujące dzieła literackie:

#3. Pontyfikat Jana Pawła II był:

#4. Gdzie miał miejsce zamach na papieża?

Finish

Mottem, które przyświecało testowi były słowa Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Na koniec nagrodzono laureatów nagrodami rzeczowymi.

Organizatorami konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II i Fundacja „Dla Dziedzictwa”.

Partnerzy: Urząd Miasta w Opolu, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Chorągiew Opolska im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Opolu, Instytut Śląski, Opolska Wojewódzka Komenda OHP w Opolu,  Fundatorem nagród będzie PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Opole obchodząca w tym roku jubileusz 30-lecia, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, Centrum Ubezpieczeń PARTNER. Patroni medialni: Radio Doxa, TVP3 Opole, Nowa Trybuna Opolska, PCh24.pl, Niezależna Gazeta Obywatelska. Patronatem objął konkurs Honorowy Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II  Pan Czesław Sobierajski, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Pytania testowe I Opolskie Test Wiedzy o JP II – 2023

Formularz – prawidłowe odpowiedzi – I test wiedzy o JP II – 2023

Do zobaczenia za rok!

Tomasz Kwiatek, Organizator I Opolskiego Testu Wiedzy o Janie Pawle II

Polecamy:

https://radio.opole.pl/100,697552,test-wiedzy-o-janie-pawle-ii-w-mbp-w-opolu-pod-p

https://opole.tvp.pl/69454667/o-zyciu-i-zaslugach-papieza-polaka-wiedza-wiele-opolski-test-wiedzy-o-janie-pawle-ii-za-nami

https://doxa.fm/tag/opolski-test-wiedzy-o-janie-pawle-ii/

Laureaci Opolskiego Testu Wiedzy o Janie Pawle II