II Bieg po kwiat paproci – prezes naszej fundacji z rekordem życiowym biegu

W sobotę 25 czerwca br. Prezes Fundacji „Dla Dziedzictwa” znów pobiegł  w II Biegu po kwiat paproci zorganizowanym przez Lasy Państwowe – Gospodarstwo Rybackie Niemodlin oraz Dobre Czasy. Bieg wygrał oczywiście Daniel Kokot z Ozimka. Tomasz Kwiatek tym razem pokonał dystans 10 km w 48 minut.

– „To jedna z ciekawszych tras biegowych, w których brałem ostatnio udział. Bardzo malownicza, poprowadzona gruntowymi, leśnymi ścieżkami oraz utwardzonymi fragmentami. Ta trasa idealna do bicia rekordów życiowych – ja tu przebiegłem w czasie 48:16.  Mam nadzieję że za rok tradycyjnie pobije tutaj swoją  życiówkę.  Dobrze, że bieg był o godz. 19.00, bo w tym upale to byłoby ciężko” – skomentował Tomasz Kwiatek.

I rzeczywiście jest co podziwiać bo trasa „Biegu po kwiat paproci” biegnie w przepięknych przyrodniczo terenach wśród stawów niemodlińskich. Jednym z większych stawów jest Staw Zangów (w pobliżu miejscowości Rzędziwojowice, po stronie A4 kierunek do Wrocławia), z którego biegacze wystartowali i gdzie zakończyli bieg. Na miejscu nie zabrakło atrakcji  przygotowanych przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Opole.i Nadleśnictwo Tułowice. Królowały oczywiście karpie i tołpyga z rodziny karpiowatych. Nawet tegoroczne medale miały kształt karpia i zrobione były ręcznie przez twórczynię ludową.

Bieg miał na celu m.in. promowanie spędzania wolnego czasu w lesie, biegania jako najprostszej formy ruchu, a także miał zwrócić uwagę uczestnikom i kibicom na wspaniałą przyrodę Borów Niemodlińskich.

https://opole.tvp.pl/60961661/bieg-po-kwiat-paproci-urokliwa-trasa-wokol-niemodlinskich-stawow

Bieg po kwiat paproci – biegliśmy dla przyrody