Bieg po kwiat paproci – biegliśmy dla przyrody

Kochamy przyrodę, więc nie mogliśmy nie wystawić zawodników w „Biegu po kwiat paproci” organizowanym przez Lasy Państwowe. Naszymi zawodnikami byli Prezes Fundacji Tomasz Kwiatek i nasz wolontariusz Gracjan Pindelski.

Bieg odbył się w sobotę 26 czerwca 2021 r. w pobliżu miejscowości Rzędziwojowice koło Niemodlina – przy stawach rybnych (okolice MOP Młyński Staw – po stronie A4 kierunek do Wrocławia). 224 zawodników wystartowało o godz. 19:00 przy Młyńskim Stawie. Dystans do pokonania, to 10 km wytyczonych wokół Młyńskiego Stawu w pięknych, leśnych okolicznościach przyrody.

Jako pierwszy na metę przybiegł Daniel Kokot z Ozimka z czasem 34 minuty. Nasi zawodnicy mieli czas: Gracjan Pindelski – 48,02, a Tomasz Kwiatek – 1,13. Nagrodami w konkursie były piękne, pamiątkowe medale i koszulki. Jak twierdzi Tomasz Kwiatek: – „Jestem amatorem biegania. W tej imprezie biegłem dla kontaktu z przyrodą. Na wyciągnięcie ręki miałem las, staw, pełno paproci oraz doskonałe towarzystwo. Miło pozdrawiam ekipę z Wrocławia z Jankiem na czele. Do zobaczenia następnym razem!”.

Atmosfera imprezy była wyśmienita. Już sama droga do Młyńskiego Stawu nas zachwyciła, bo prowadziła do niej leśna ścieżka, przy której rosną stare, olbrzymie dęby szypułkowe. Jak dowiedzieliśmy się od pracowników Nadleśnictwa Tułowice – jeden z nich niedługo otrzyma status pomnika przyrody. Na pewno tam wrócimy, aby opisać te wyjątkowe okazy drzew. Wrócimy również dlatego, ponieważ pracujemy nad nowym projektem archeologiczno-przyrodniczym związanym z Ziemią Niemodlińską i Nadleśnictwem Tułowice. Planujemy też wydać płytę CD Grzegorza Płonki pt. „Pieśni z lasu”.

Organizatorami imprezy byli: PGL Lasy Państwowe Gospodarstwo Rybackie Niemodlin i spółka Dobre Czasy z Opola. Partnerami biegu byli: PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opole, PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Tułowice, Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”, ZmierzymyCzas.pl, Aktywna i Zdrowa – Instruktor Rekreacji Ruchowej – Monika Gocka.

Polecamy:

https://www.zmierzymyczas.pl/1222/bieg-po-kwiat-paproci.html