Tułowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie „Opolska Pisanka”

O pisance pisanej techniką batiku znów będzie głośno nie tylko na Śląsku Opolskim. Wszystko za sprawą sztandarowej tułowickiej imprezy pn. „Święto Opolskiej Pisanki”. W tym roku to już XVIII edycja święta pisanki w Tułowicach, która swój wielki finał będzie miała w niedzielę 3 kwietnia 2022 r. w sali widowiskowej Tułowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Porcelanowej 6. Inicjatorką konkursu jest Helena Wojtasik, twórczyni ludowa i dyrektor Tułowickiego Ośrodka Kultury w Tułowicach.

Tułowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie zdobienie jaj wielkanocnych metodą batiku. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:

„Opolska Pisanka” –  konkurs dla dorosłych.

konkurs-dla-doroslych-z-rodo

Nagrodą jest talon upominkowy o rosnącej wartości za zajęcie III, II i I miejsca w każdej z kategorii konkursowych.

„Opolska Pisanka” –  konkurs dla dzieci.

Konkurs dla dzieci z RODO 1

Nagrodą jest talon upominkowy o rosnącej wartości za zajęcie III, II i I miejsca w każdej z kategorii konkursowych: a) do 7 lat, b) od 8 lat do 10 lat, c) od 11 do 12 lat, d) od 13 do 14 lat, e) od 15 do 18 lat.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Tułowickiego Ośrodka Kultury w Tułowicach: www.tok.tulowice.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook (Fanpage TOK w Tułowicach) Prace zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej w holu siedziby Tułowickiego Ośrodka Kultury, od 6 do 30 kwietnia br.

Tułowicki Ośrodek Kultury zaprasza także szkoły i grupy do 25 osób z opiekunami do wzięcia udziału w warsztatach pisankarskich, które będą organizowane w dniach od 14 do 18 marca 2022 r. w sali widowiskowej TOK w Tułowicach obok dworca PKP. Podczas warsztatów będzie można poznać technikę batiku, czyli pisania jaj woskiem, która w 2020 r. została wpisana na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego!

oferta-dla-szkol-warsztat-pisankarski

Szczegóły na stronie: https://tok.tulowice.pl/18/strona-glowna.html

fot. Mariusz Przygoda