Warsztaty muzyczne w Radio Katowice

W poniedziałek 7 września 2020 r. w Studio nagraniowym Polskiego Radia Katowice odbyły się muzyczne zajęcia warsztatowe z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna w Katowicach-Ligocie. W warsztatach wzięło udział 13 uczniów oraz 4 opiekunów z zachowaniem reżimu sanitarnego i obostrzeń wymaganych w Radio Katowice.

 Zajęcia prowadzili Grzegorz Płonka i realizator nagrań Krzysztof Kurek. Uczestnicy zaznajomili się z pracą w studio, poznali proces produkcji nagrań oraz sprzęt służący do nagrywania muzycznych produkcji. Uczniowie wysłuchali pogadanki Grzegorza Płonki na temat płyty „Nadstawcie ucha, kochani ludkowie” oraz pieśni powstańczych ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza. Zwieńczeniem zajęć było nagranie kilku pieśni (m.in. pieśń „Już zachodzi czerwone słoneczko”) i piosenek , które wykonali uczestnicy warsztatów. W opinii dzieci i młodzierzy zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.