Unikalna płyta CD o powstaniach śląskich [można zamówić]

„Nadstawcie ucha, kochani ludkowie” to wyjątkowa płyta CD wydana przez Fundację „Dla Dziedzictwa.” Zawiera 12 utworów z pieśniami powstańczymi w nowoczesnej aranżacji pod kierunkiem wybitnego śląskiego artysty Grzegorza Płonki. Pieśni pochodzą ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza. Patronat honorowy nad wydawnictwem objęli: Biuro Programu „Niepodległa”, MKiDN, IPN, Instytut Śląski w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, PFRON Oddział w Opolu i  Fundacja „Polskie Dziedzictwo Śląska”. Patronat medialny sprawują: Polskie Radio Katowice, TVP 3 Opole, Radio Opole, Radio DOXA i portal NGOpole.pl.

Nieprzypadkowo jest to inicjatywa w 100. rocznicę II Powstania Śląskiego, które było  jednym z pięciu zakończonych sukcesem polskich insurekcji. Mamy nadzieję, że nasza płyta również zakończy się sukcesem wydawniczym, a nowoczesne aranżacje przypadną do gustu naszym „kochanym ludkom”.

Płyta zawiera 12 stronicową książeczkę z tekstami pieśni.

Grzegorz Płonka okładka płyty CD

Podgląd książeczki będącej wkładką do płyty

Gdyby zechcieli Państwo otrzymać to unikalne i wyjątkowe dzieło, proszę pisać i zamawiać aktualnie na [email protected] (podać adres do wysyłki, ilość płyt, telefon kontaktowy na wszelki wypadek). W odpowiedzi otrzymają Państwo szczegóły i potwierdzenia możliwości realizacji zamówienia.  Ilość płyt ograniczona, gdyż jest owocem oddolnej inicjatywy, wspartej dobrym słowem.

Tomasz Kwiatek, Prezes FDD

Warto zobaczyć:

https://opole.tvp.pl/49861806/wspolczesne-aranze-piesni-powstanczych-koncert-grzegorza-plonki-w-opolu

Promocja śpiewnika powstańczego i koncert Grzegorza Płonki