Pomysłów u dzieci nie było końca, a dorośli przekonali się, że rzeźbienie wymaga … wysiłku fizycznego

W niedzielę, 15 września, w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, na Placu Jana Pawła II w Opolu zorganizowaliśmy warsztaty rzeźbiarskie, które poprowadził Stanisław Pietrusa – rzeźbiarz, medalier, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, długoletni nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach, autor licznych realizacji rzeźb plenerowych, nagradzany w kraju i za granicą.

Artysta przygotował dla dzieci zajęcia z gliny ceramicznej, a dorosłych uczył techniki  rzeźbienia w drewnie lipowym. U dzieci pomysłów nie było końca – jedni z pasją lepili zwierzątka i ptaszki, a jeden chłopczyk uparł się na grzyby! Dorośli narzekali na … ból kręgosłupa przy obróbce miękkiego – jakby nie było – drewna lipowego, na którym samodzielnie przy pomocy dłuta – pod okiem mistrza – wyczarowywali własne płaskorzeźby. Wszyscy dobrze się bawili. Na koniec warsztatów odwiedziło nas Radio Opole!

http://radio.opole.pl/100,292636,edd-nauka-i-rozrywka-opolanie-uczyli-sie-trudnej

Ze względu na przedłużający się remont placu św. Sebastiana w Opolu warsztaty zostały przeniesione na pl. Jana Pawła II w Opolu.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach 27. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, w ramach projektu pt. Przebudowa placów miejskich w Opolu, który Fundacja „Dla Dziedzictwa” realizuje w partnerstwie z Miastem Opole.