Poznali techniki splotu z papieru

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, w niedzielę 15 września o godz. 10.00 zaprosiliśmy opolan  na warsztaty formowania z papieru, które poprowadziła pani Magdalena Pach – twórczyni ludowa. Artystka w swojej twórczości skupia się głównie na wiklinie papierowej i ozdabianiu kwiatami w różnych technikach. Inspiracje czerpie z przyrody i sztuki orientalnej.

Podczas zajęć uczestnicy poznali techniki plecenia z papieru, dzięki którym samodzielnie wykonali koszyczki. W trakcie wyplatania artystka czuwała nad uczestnikami, udzielała niezbędnych wskazówek, porad i …bardzo pomagała wyczarować przepiękne koszyczki. Na zrobienie roweru z papieru nikt się jednak nie porwał…Uczestnicy byli zachwyceni!

Ze względu na przedłużający się remont placu św. Sebastiana w Opolu warsztaty formowania z papieru zostały przeniesione na pl. Jana Pawła II w Opolu.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach 27. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, w ramach projektu pt. Przebudowa placów miejskich w Opolu, który Fundacja „Dla Dziedzictwa” realizuje w partnerstwie z Miastem Opole.