Zostań archeologiem – wolontariuszem

Marzyliście o poszukiwaniu artefaktów w ziemi? Chcieliście być jak Indiana Jones? Teraz jest okazja, aby spełnić marzenia lub po prostu dobrze spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi na stanowisku archeologicznym. Okazję tę daje Państwu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, które rozpoczyna nabór archeologów – wolontariuszy w ramach realizacji projektu pt. „Nauka dla społeczeństwa, społeczeństwo dla nauki w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach”.

W jego ramach przewiduje się udział archeologów – amatorów w pracach wykopaliskowych na cmentarzach jenieckich w Łambinowicach, których celem jest zlokalizowanie masowych grobów Polaków z okresu II wojny światowej – żołnierzy września 1939 r. oraz powstańców warszawskich, zmarłych podczas niewoli w obozach jenieckich Lamsdorf (Łambinowice).

Do zadań wolontariusza należało będzie: zakładanie i eksploracja wykopu, przesiewanie ziemi, dokonywanie pomiarów, dokumentacja znalezionych artefaktów, prace porządkowe.

Wymagania:

Muzeum oczekuje chęci zdobycia doświadczenia przy pracach wykopaliskowych, obowiązkowości i zaangażowania w realizację powierzonych zadań. Mile widziane będzie zainteresowanie archeologią i historią XX wieku.

Muzeum oferuje:

Wolontariat w zespole doświadczonych archeologów. Zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu prowadzenia prac wykopaliskowych. Zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Możliwość skorzystania z bezpłatnych dojazdów z Opola w dniach 22–26 sierpnia (wyjazd o godz. 8.30, powrót o 15.00).

Warunki aplikowania:

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę i miejsce urodzenia oraz dane kontaktowe (e-mail i telefon), prosimy przesyłać na adres [email protected]. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Dodatkowe informacje:

https://www.facebook.com

tel.: 77 453 78 72 lub 573-785-910, e-mail: [email protected]

Fotografie: Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach

https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/wolontariat-archeologiczny-w-miejscu-pamieci/

https://www.cmjw.pl/

https://www.cmjw.pl/animacje-i-filmy/zwiastun-filmu-lamsdorflambinowice-muzeum-i-miejsce-pamieci,1.html