Wystawa prezentująca dzieje Domu Artysty w Głuchołazach

Powstający w Głuchołazach Dom Artysty, to miejsce niezwykłe, które nie tylko będzie azylem dla artystów, ale także pozwoli na stworzenie miejsca pracy i odpoczynku artystów z różnych środowisk: muzyków, kompozytorów, aktorów, plastyków, malarzy, rzeźbiarzy. Działania kulturalne takie jak prezentacje, koncerty, prelekcje, plenery realizowane w wyremontowanym budynku pozwolą na propagowanie sztuki i kultury wśród społeczności lokalnej oraz turystów odwiedzającym te tereny. Do dyspozycji gości będą pracownie, pomieszczenia rekreacji fizycznej, sale wystawiennicze, sala wielofunkcyjna z kawiarnią, pokoje gościnne, a w otaczającym parku miejsce dla plenerów, spotkań kulturalnych i rekreacji.

Aby pokazać to fascynujące miejsce i jego niezwykłą historię przygotowaliśmy wystawę pod intrygującym tytułem „Upór i konsekwencja. Dzieje Domu Artysty w Głuchołazach”. Pokazuje ona dzieje 120-to letniego budynku „Waldschule” i dostosowanie go do funkcji domu pracy twórczej artystów. Treści tłumaczone są na język angielski i niemiecki.

 

Projekt graficzny: Ewelina Skut

Druk materiałów promocyjnych projektu pn: „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach RPO WO 2014-2020.