Na placu Jana Pawła II w Opolu sztuka połączyła małych i dużych

W sobotę 14 września o godzinie 10.00 plac Jana Pawła II w Opolu zamienił się w pracownię plastyczną. Plener malarski pt. „Przestrzeń otwarta jako splot kulturowych i społecznych odniesień, poprowadziła pani Beata Tarnowska, wykładowca z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Temat pleneru nawiązywał do trudnej i ciekawej historii placu Jana Pawła II w Opolu, który od wieków był areną ważnych wydarzeń w dziejach miasta. Z tematem zmierzyli się studenci, a także dzieci zachęcone możliwością tworzenia plac plastycznych na wolnym powietrzu. Było kolorowo, aktywnie i interesująco. Sztuka połączyła małych i dużych, profesjonalistów i amatorów. Malarzy odwiedził niezawodny Piotr Wójtowicz, dziennikarz Radia Opole.

Artyści zakończyli pracę dopiero po godz. 15.00. Teraz czekają na wybór najciekawszego dzieła, które zostanie nagrodzone przez organizatorów!

 

Warto zaznaczyć, że ze względu n przedłużający się remont placu św. Sebastiana w Opolu organizatorzy zmienili miejsce pleneru.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach 27. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, w ramach projektu pt. Przebudowa placów miejskich w Opolu, który Fundacja „Dla Dziedzictwa” realizuje w partnerstwie z Miastem Opole.