Splot światła i cienia. Warsztaty fotograficzne w Opolu

Plac Sebastiana i otaczająca go zabudowa, to również wyzwanie dla fotografów. Fundacja „Dla Dziedzictwa” zorganizowała warsztaty fotograficzne, które poprowadził opolski fotograf Paweł Uchorczak. Zainteresowani zebrali się w niedzielę, 15 września 2019 r. o godz. 18.00 pod kościołem św. Sebastiana przy placu św. Sebastiana w Opolu. Paweł Uchorczak  ze względu na remont placu i bardzo dobre światło, zaprowadził fotografów – amatorów na wały przeciwpowodziowe nad rzekę Odrę, gdzie – słuchając dobrych porad jak fotografować krajobraz i architekturę – oczekiwano na zachód Słońca. Uchorczak zdradzał fachowe triki, udzielał porad i uczył jak zdobić dobre zdjęcie placu, kwartału miasta, czy zieleni miejskiej.

 

Paweł Uchorczak – miłośnik fotografii krajobrazowej, rodowity Opolanin. Fotografia jest dla niego oderwaniem się od codzienności. Wychodzi z założenia, że chwile w życiu są zbyt ulotne, dlatego też fotografuje by zatrzymać je na dłużej. Przepiękne barwy, bajkowe krajobrazy pozwalają się nam przenieść do świata marzeń, który tak naprawdę jest w zasięgu naszych oczu, tylko trzeba nauczyć się na otaczający nas świat patrzeć.

Warsztaty fotograficzne prowadzi od 4 lat i przez ten okres zorganizował ich ponad 50. Posiada duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy fotograficznej. Warsztaty cechują się odpowiednim doborem oryginalnych miejsc do fotografowania plus fachowym doradztwem podczas ich trwania.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 27. Edycji Europejskich Dni dziedzictwa,  w ramach projektu pt. Przebudowa placów miejskich w Opolu, który Fundacja „Dla Dziedzictwa” realizuje w partnerstwie z Miastem Opole.