Architektura budynków sanatoryjnych w Głuchołazach na przełomie XIX i XX wieku

W sobotę, 7 września o godz. 18.00, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zapraszamy na prelekcję pt. „Architektura budynków sanatoryjnych w Głuchołazach na przełomie XIX i XX w.”, którą wygłosi Katarzyna Latocha z Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu.

Na podstawie przedwojennej architektury uzdrowiskowej Głuchołaz i zagospodarowanych obszarów zielonych związanych z realizacją potrzeb zdrowotnych kuracjuszy, ukazane zostaną przykłady o największych walorach architektonicznych kształtujących lokalny krajobraz miejscowości.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:  [email protected]

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Fundacja Benevolens

48-340 Głuchołazy, ul. Parkowa 12, tel. 774078035

e-mail: [email protected]; www.benevolens.eu

Fundacja Dla Dziedzictwa

tel. 606394451; e-mail: [email protected], www.dladziedzictwa.org

Wydarzenie realizowane w ramach programu. Fundacja Benevolens wraz z partnerami: Związkiem Polskich Artystów Plastyków okręg opolski, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oddział Katowice, Fundacją „Dla Dziedzictwa” oraz Fundacją Ballestrem realizuje projekt pn: „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RO WO 2014-2020.

Celem projektu jest ochrona dziedzictwa kulturowego na terenach przygranicznych poprzez remont zabytkowego budynku i jego adaptację na dom pracy twórczej.