Splot światła i cienia. Warsztaty fotograficzne w zabytkowym parku

W niedzielę, 8 września w godz. 18.00 – 20.00 zapraszamy na warsztaty fotograficzne pt. „Splot światła i cienia”, które poprowadzi opolski fotograf Paweł Uchorczak. Warsztaty odbędą się w plenerze, w otoczeniu powstającego Domu Artysty w Parku Zdrojowym w Głuchołazach.

Wydarzeniu – w ramach EDD – towarzyszyć będzie wystawa prezentująca historię Domu Artysty w Głuchołazach, a także gościnnie wystawa pt. „Niezwykłe Polki” przygotowana w 2018 r. przez Oddział Terenowy NID w Opolu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres [email protected]. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Fundacja Benevolens

48-340 Głuchołazy, ul. Parkowa 12

tel. 774078035

e-mail: [email protected]; www.benevolens.eu

Fundacja Dla Dziedzictwa

tel. 606394451

e-mail: [email protected], www.dladziedzictwa.org

Wydarzenie realizowane w ramach programu. Fundacja Benevolens wraz z partnerami: Związkiem Polskich Artystów Plastyków okręg opolski, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oddział Katowice, Fundacją „Dla Dziedzictwa” oraz Fundacją Ballestrem realizuje projekt pn: „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RO WO 2014-2020.

Celem projektu jest ochrona dziedzictwa kulturowego na terenach przygranicznych poprzez remont zabytkowego budynku i jego adaptację na dom pracy twórczej.