Upór i konsekwencja. Dzieje Domu Artysty w Głuchołazach

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, w dniach 1-8 i 14-15 września zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Upór i konsekwencja. Dzieje Domu Artysty w Głuchołazach”. Ekspozycja będzie prezentować historię powstania Domu Artysty w Głuchołazach. Zaprezentowane zostaną archiwalne fotografie pokazujące obiekt, a także współczesne starania i problemy Fundacji Benevolens, która na przekór wszystkiemu postanowiła nadać zabytkowi nową funkcję i podnieść go z ruiny.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pt. „Niezwykłe Polki” przygotowana w 2018 r. przez Oddział Terenowy NID w Opolu.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy:

Fundacja Benevolens

48-340 Głuchołazy, ul. Parkowa 12

tel. 774078035

e-mail: [email protected]; www.benevolens.eu

Fundacja Dla Dziedzictwa

tel. 606394451

e-mail: [email protected], www.dladziedzictwa.org

Wydarzenie realizowane w ramach programu. Fundacja Benevolens wraz z partnerami: Związkiem Polskich Artystów Plastyków okręg opolski, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oddział Katowice, Fundacją „Dla Dziedzictwa” oraz Fundacją Ballestrem realizuje projekt pn: „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RO WO 2014-2020.

Celem projektu jest ochrona dziedzictwa kulturowego na terenach przygranicznych poprzez remont zabytkowego budynku i jego adaptację na dom pracy twórczej.