Gdy przyroda tworzy historię

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, w sobotę 7 września w godz. od 12-18 zapraszamy do udziału w grze terenowej historyczno-przyrodniczej pod hasłem „Gdy przyroda tworzy historię”. Grę poprowadzą w głuchołaskim Parku Zdrojowym miłośnicy przyrody z PTTK „Tryton” w Nysie.

Gra terenowa będzie nawiązywała do walorów przyrodniczych i złożonej historii Głuchołaz. Rozegrana zostanie w trzech turach o godz. 12, 14.00 i 16.00. Zbiórka pod altaną przy Stawie Górnym w wybranych przez uczestników godzinach.

Wstęp wolny. Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: [email protected]. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Fundacja Benevolens

48-340 Głuchołazy, ul. Parkowa 12

tel. 774078035

e-mail: [email protected]; www.benevolens.eu

 

Fundacja Dla Dziedzictwa

tel. 606394451

e-mail: [email protected], www.dladziedzictwa.org

Wydarzenie realizowane w ramach programu. Fundacja Benevolens wraz z partnerami: Związkiem Polskich Artystów Plastyków okręg opolski, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oddział Katowice, Fundacją „Dla Dziedzictwa” oraz Fundacją Ballestrem realizuje projekt pn: „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RO WO 2014-2020. Celem projektu jest ochrona dziedzictwa kulturowego na terenach przygranicznych poprzez remont zabytkowego budynku i jego adaptację na dom pracy twórczej.