Zapraszamy do udziału w grze terenowej!

Każdy z nas lubi zagadki, szyfry, tajemnice i podchody. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową grę terenową pt. „Jan Paweł II”. Startujemy w niedzielę 14 października br. o godz. 15.00 na Placu Jana Pawła II w Opolu (dawny pl. Teatralny).

Uczestnikiem może być zarówno dorosły oraz dziecko wraz z opiekunem prawnym. Wymagana jest rejestracja uczestnika. Przygotujemy specjalny punkt rejestracji na Placu JP II. Uczestnik dostanie kartę, dzięki której będzie musiał zaliczyć wszystkie 5 punktów gry terenowej.

Uczestnik gry ma za cel zdobycie maksymalnej ilości punktów za rozwiązania zadania na każdym punkcie gry terenowej. Zadanie będą podzielone na tematyczne wykorzystując lokalizację, czyli przy UO będzie to pokazanie, że JP II był związany z uniwersytetem, a przy Teatrze im. J. Kochanowskiego, że był aktorem i twórcą. Zadania będą teoretyczne i praktyczne.

Tematyczne punkty gry:

  1. Narodziny i dzieciństwo JP (narodziny, rodzice, rodzina)
  2. Okres szkolny (przyjaźnie, koledzy szkolni)
  3. Pasje (kajaki, teatr, wykładowca)
  4. Praca z młodzieżą (ŚDM, TAIZE)
  5. Czas kapłaństwa (ksiądz, biskup, papież)

NAGRODY
Wszyscy uczestnicy dostaną kremówki papieskie, zwycięzcy – gadżety i nagrody ufundowane ze środków finansowych Dzielnicy Śródmieście Miasta Opola.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Dla Dziedzictwa” i Zarząd Dzielnicy Śródmieście Miasta Opola.

https://www.opole.pl/jan-pawel-ii-swiadek-nadziei/

Opracowanie: Danuta Sokołowska, Tomasz Kwiatek