Dnia 22 sierpnia 2026 roku przypada 106. rocznica śmierci Karola Pawlety – powstańca śląskiego z Przywór, który zginął w Kosorowicach podczas II Powstania Śląskiego. W miejscu jego śmierci od lat stoi kamienny pomnik, będący nie tylko świadectwem lokalnej pamięci, ale także symbolem ofiary, jaką mieszkańcy Górnego Śląska ponosili w walce o prawo do samostanowienia i przynależności do odrodzonej Polski. Czytaj więcej
