W Olszowej uczuli się drapania kroszonek

Mieszkańcy Olszowej przyszli na warsztaty wykonywania kroszonek techniką rytowniczą, które w swojej pracowni zorganizowała twórczyni ludowa Teresa Sobota w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.

To było prawdziwe międzypokoleniowe spotkanie. Uczestnicy zapoznali się z techniką rytowniczą oraz sposobem wykonywania wydmuszek” – tłumaczy organizatorka warsztatów Teresa Sobota z Olszowej.

Spotkanie odbyło się w niedzielę 17 września w pracowni twórczyni w Olszowej. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość spróbować swoich sił drapać wzorek nożykiem na skorupce zabarwionej wydmuszki. Podobno niektórzy odkryli drzemiące w nich talenty. Na warsztaty przyszli też ci, którzy chcieli poćwiczyć wyniesiony z domu warsztat. Powstało również pokaźnych rozmiarów malowane jajo EDD. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze zakończone swaczyną, czyli przy kawie.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w warsztatach i mile spędzone niedzielne popołudnie w twórczej atmosferze. To nie pierwsze moje Europejskie Dni Dziedzictwa i na pewno wezmę udział w kolejnych edycjach tego święta dziedzictwa, bo jak widać jest duża potrzeba takich spotkań” – twierdzi zadowolona twórczyni ludowa.