„Zanurzona w tuszu” wystawa prac Kamili Jamioł

Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na wystawę prac Kamili Jamioł pt. „Zanurzona w tuszu”. Wernisaż wystawy odbędzie się w  piątek 30 czerwca 2023 r. godz. 18. 00 w Galerii Sztuki Hanny Bakuły „NO BA!” przy ul. Rynek 2 w Prudniku (wejście od ul. Kościelnej). Wystawa potrwa do 14 września 2023 r.

Autorka o wystawie w Muzeum Ziemi Prudnickiej:

„Mój świat to świat tysiąca kropek i kresek. To wykropkowane opowieści,  nad którymi spędzam kilkaset godzin. Każda historia rodzi się w mojej głowie, by później materializować się w postaci rysunku”.

 

Kamila Jamioł to Prudniczanka związana z miastem całe życie. Pracuje w Prudnickim Ośrodku Kultury jako instruktor do spraw artystycznych. Autorka licznych fotografii, zwłaszcza fotoreporterskich, uwieczniających Prudnik i okolice. Uczestniczka polsko-czeskiego Pleneru fotograficznego w 2018 roku. Była dziennikarką w lokalnym czasopiśmie „Gazeta Pogranicza”, w którym publikowała artykuły na temat przedwojennego Prudnika i jego mieszkańców. Nie tylko fotografia jest jej pasją. W styczniu 2014 roku, na zbiorowej ekspozycji pt. „Przez Prudnik” w Muzeum Ziemi Prudnickiej, zaprezentowała rysunki wykonane tuszem. Rok później wystawiła swoje prace w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Prudniku, podczas koncertu grupy „Bez Jacka”. W 2015 roku w szkole dla młodych talentów „Via Artistica” zorganizowała indywidualną wystawę rysunków przedstawiających kobiety w różnych sytuacjach i stanach emocjonalnych, zatytułowaną „Kobiety w aksamitnej czerni”. W 2021 roku, wraz z dziennikarką i poetką Agatą Gwóźdź,  wystąpiła w spotkaniu autorskim pt. „Montaż poetycko-fotograficzny” zorganizowanym w Prudnickim Ośrodku Kultury, podczas którego pokazała swoje zdjęcia oraz rysunki. W lutym 2022 roku zaprezentowała fotografie wykonanie na terenie nieistniejącego Zakładu Przemysłu Bawełnianego FROTEX na wystawie pt. „Upadek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Materiały promocyjne Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku