Dywan kwietny dla księdza Teodora Smiatka

Dnia 19 czerwca 2023 r., ks. Proboszcz  Teodor Smiatek z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim, obchodził okrągły jubileusz 30. lat kapłaństwa. Z tej też okazji parafianie zrobili mu miłą niespodziankę i jak przystało na wielopokoleniową tradycję układania kwietnych dywanów w naszej parafii, przygotowali w kościele piękny dywan kwietny.

Nie zabrakło w nim symboli nawiązujących do jubileuszu a zapach ogromnej ilości róż oraz innych kwiatów, wypełnił cały kościół. O godz. 18.30 miała miejsce Msza św. jubileuszowa, podczas której wszyscy wierni dziękowali Bogu oraz prosili o dalsze łaski i błogosławieństwo Boże dla naszego ks. Proboszcza. Nie zabrakło również miłej niespodzianki przygotowanej przez młodzież naszej parafii a i sam ks. proboszcz odwdzięczył się słodkimi upominkami wszystkim przybyłym na uroczystość.

Tekst i fotografie Błażej Duk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.