Samodzielne rzeźbienie na placu garncarzy w Opolu!

W niedzielę, 15 września w godz. 14.00 – 17.00 zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze, które poprowadzi Stanisław Pietrusa – rzeźbiarz i medalier. Wydarzenie realizowane jest w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Warsztaty odbędą się w plenerze, w otoczeniu placu św. Sebastiana, dawnym placu garncarzy. Zajęcia poprowadzi opolski artysta Stanisław Pietrusa, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, długoletni nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach, autor licznych realizacji rzeźb plenerowych, nagradzany w kraju i za granicą.

Podczas otwartych zajęć w Opolu, artysta przybliży metody oraz sposoby rzeźbienia w drewnie. Na przygotowanym materiale uczestnicy przy pomocy prostych narzędzi, jak dłuta i pobijaki będą mogli wykonać własną płaskorzeźbę na zadany temat. Podczas warsztatów możliwe będą konsultacje z artystom. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach projektu pt. Przebudowa placów miejskich w Opolu, który Fundacja „Dla Dziedzictwa” realizuje w partnerstwie z Miastem Opole.