Formowanie z papieru, czyli splot na twórczym placu!

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, zapraszamy na warsztaty wikliniarskie, które poprowadzi Magdalena Pach – twórczyni ludowa.

W niedzielę, 15 września w godzinach od 10.00 do 13.00 zapraszamy na Plac św. Sebastiana w Opolu na warsztaty wikliniarskie pod hasłem „Formowanie z papieru, czyli splot na twórczym placu!”.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Pach – twórczyni ludowa, która w swojej twórczości skupia się głównie na wiklinie papierowej i ozdabianiu kwiatami w różnych technikach. Inspiracje swoje czerpie z przyrody i sztuki orientalnej. Podczas zajęć przybliżone zostaną uczestnikom techniki plecenia z papieru, dzięki którym będą oni mogli wykonać samodzielnie realizacje w wybranych przez siebie formach. W trakcie wyplatania artystka będzie czuwała nad uczestnikami, udzielając im niezbędnych wskazówek i korekt.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy, wykonajmy wspólnie splot!

Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach projektu pt. Przebudowa placów miejskich w Opolu, który Fundacja „Dla Dziedzictwa” realizuje w partnerstwie z Miastem Opole.