Splot polsko-włoski Leśnego Zacisza – zapraszamy na plener malarski

W sobotę, 7 września w godz. 10.00 – 17.00 – w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – zapraszamy na plener malarski pt. „Splot polsko-włoski Leśnego Zacisza”. Plener odbędzie się w powstającym Domu Artysty w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach, stworzonym z pasją przez Fundację Benevolens. Temat pleneru nawiązuje do popularnych w XIX wieku tzw. „nocy weneckich” organizowanych w parku nad Stawem Górnym. Organizator zapewnia sztalugi, podobrazia, bristol, papier, ołówki, węgiel, akwarele i pastele. Uczestniczy, którzy chcieliby wykonać swoje prace w innej technice muszą zabrać własne materiały (farby olejne itp.). Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek, kawę, herbatę i wodę.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prezentująca historię Domu Artysty w Głuchołazach, a także gościnnie wystawa pt. „Niezwykłe Polki” przygotowana w 2018 r. przez Oddział Terenowy NID w Opolu.

 

 

Udział w plenerze jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona! Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc: [email protected].

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Fundacja Benevolens

48-340 Głuchołazy, ul. Parkowa 12

tel. 774078035, e-mail: [email protected]; www.benevolens.eu

Fundacja Dla Dziedzictwa

tel. 606394451, e-mail: [email protected], www.dladziedzictwa.org

Wydarzenie realizowane w ramach programu. Fundacja Benevolens wraz z partnerami: Związkiem Polskich Artystów Plastyków okręg opolski, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oddział Katowice, Fundacją „Dla Dziedzictwa” oraz Fundacją Ballestrem realizuje projekt pn: „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RO WO 2014-2020.
Celem projektu jest ochrona dziedzictwa kulturowego na terenach przygranicznych poprzez remont zabytkowego budynku i jego adaptację na dom pracy twórczej.