Nasi współpracownicy docenieni przez Marszałka Wojewodztwa Opolskiego

We wtorek 9 października 2018 r., w pięknej scenerii zamku w Mosznej, uhonorowano laureatów nagród Marszałka dla muzealników, animatorów i twórców kultury.
Wicemarszałek Stanisław Rakoczy, który wręczał nagrody na uroczystej gali podkreślał, że uhonorowani zostali nie tylko twórcy, ale i społecznicy, działający w różnych dziedzinach życia kulturalnego. Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego za najciekawsze wydarzenia muzealne w regionie otrzymało m.in. Centralne Muzeum Jeńców Wojennych za wystawę czasową „Tatusiu, kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojny światowej”, której projekt graficzny wykonał współpracujący z nami grafik i artysta plastyk Marek Krajewski.

 

Uznanie Marszałka Województwa Opolskiego zdobyła także dr Joanna Banik, kierownik opolskiego oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa i m.in. koordynator Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie opolskim.

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego jest wyrazem uznania za szczególne zaangażowanie w dzieło pielęgnowania i wzbogacania kultury Śląska Opolskiego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!