Park miniatur sakralnych w Olszowej

Park Miniatur Olszowa to nowa atrakcja turystyczna na Opolszczyźnie i pierwszy z prawdziwego zdarzenia park miniatur o tematyce sakralnej w regionie. W opinii turystów jesteśmy postrzegani jako najładniejszy tego typu obiekt w Polsce. W lipcu 2015 minął pierwszy rok od otwarcia i na dzień dzisiejszy możemy się pochwalić liczbą ponad 60 000 gości.

Główną naszą atrakcją jest przepiękny ogród o powierzchni ponad 20 000 mkw, w którym znajdują się repliki najbardziej znanych budowli sakralnych świata. Wszystkie miniatury wyprodukowane są w najnowszej technologii z dbałością o najmniejsze szczegóły. BudowlePark miniatur Olszowa wykonane są w skali 1:25, dzięki temu można porównać wielkość poszczególnych obiektów. Słowo „miniatura” może być nieco mylące gdyż najwyższa z nich ma ponad 5 metrów wysokości. Nasz ogród to również bogata szata roślinna, liczne kwiaty, drzewa i krzewy o rożnej porze kwitnienia w roku.

Park Miniatur Olszowa sąsiaduje z Górą św. Anny, miejscem licznych pielgrzymek z całego świata (ok. 40 km od Opola). Park powstał na terenie po byłej stadninie koni, prężnie działającej w latach 70/80 ubiegłego stulecia. Obecnie w skład kompleksu wchodzą odrestaurowane budynki z przełomu XIX/XX, zaadaptowane na bazę gastronomiczną i noclegową. Na miejscu również atrakcje dla dzieci, w tym ponad stumetrowy park linowy i wielka bawialnia „Bajkowy Sad”.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą witryną www.miniaturyolszowa.pl i oczywiście zapraszam do Olszowej, magicznego zakątka Opolszczyzny.