Zamek w Niemodlinie otwarty dla turystów!

dron2Mający ponad 700 lat zamek książęcy w Niemodlinie wzniesiony został przez rodzinę książęcą Bolesława I aby bronić ziem opolskich. Podbijany, burzony, palony i zdobywany stoi dumnie i do dziś czuwa nad ziemiami opolskimi.
Jest odbiciem polskiej historii, a także ciekawej historii regionu. Każda cegła, każdy fragment muru niosą oddzielną opowieść ilustrowaną stylami architektury.
Mury, podziemne tunele, lochy oraz ukryte pomieszczenia być może nadal kryją skarby zachodniej Polski, chowane tu przed wojenną zawieruchą przez 700 lat historii zamku. Okoliczni mieszkańcy wciąż przekazują sobie historie o tajemniczych mieszkańcach zamku. O niektórych chciałoby się zapomnieć inne śmieszą i wciąż wzruszają. Smutna legenda Białej Damy z Niemodlina, wesoła historia figlarnej Ciotki Elżbiety czy dramatyczne wydarzenia z udziałem Rozpustnych Mnichów do dziś wracają w opowieściach, a duchy często pojawiają się nad zamkową kaplicą.
Zamek od zawsze był inspiracją dla twórców kultury, artystów, malarzy, pisarzy i poetów. Zaintrygowany magią okolicy Jan Jakub Kolski zrealizował tu swój słynny film „Jasminum”.
Od niedawna Zamek znów ma polskich właścicieli, którzy odkupili go od Włochów i zamierzają przywrócić mu dawną świetność a przede wszystkim ponownie otworzyć dla zwiedzających. Zamek książęcy Niemodlin z radością powita wszystkich chcących poznać jego tajemnice i historię oraz tych, którzy chcą ją pisać wspólnie z nowymi właścicielami.
Od niedawna Zamek znów ma polskich właścicieli, którzy odkupili go od Włochów i zamierzają przywrócić mu dawną świetność a przede wszystkim ponownie otworzyć dla zwiedzających.
Zwiedzanie możliwe w soboty i niedziele w godz. 12.00 i 13.00. Punkt zbiórki znajduje się przy fosie. Czas trwania – ok. 45 min. Opłaty za jednorazowy wstęp do zamku dla turystów indywidualnych: 15 zł (bilet normalny), 10 zł (bilet ulgowy), a dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny. W cenę biletu wliczona jest opłata za przewodnika.

W sobotę 12 września o godz. 12.00, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, będzie można bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem zamek w Niemodlinie. Zbiórka przy fosie. Trasa zwiedzania: most i fosa, rzeźby parkowe, zabytkowy średniowieczny dziedziniec, przyziemie, sala balowa, kaplica, park zamkowy. Czas trwania zwiedzania – ok. 45 min.
Informacje i rezerwacja pod nr tel. 721 806 379