Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej Kielce 2014

europeade_KielcePięć dni koncertów, warsztatów i wydarzeń artystycznych, 8 scen na terenie Kielc, niemal 5 tysięcy występujących artystów, wielka parada i bal! – tak zapowiada się Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej Europeada organizowany po raz pierwszy w Polsce.

Europeada to festiwal ludowy wywodzący się z Belgii i organizowany już do 50 lat. W dniach 22 – 27 lipca 2014 r. 51. edycja tego festiwalu po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Będzie to niewątpliwie okazja dla polskich zespołów ludowych do zaprezentowania się przed polską i europejską publicznością. Każdy zespół weźmie udział w ceremonii otwarcia i zamknięcia festiwalu, w uroczystej paradzie i w balu, czy w warsztatach oraz będzie występować na miejskich scenach! Udział w Europeadzie to możliwość promocji zespołu, gminy i regionu a także podkreślenie swojej tożsamości regionalnej. Niestety za tę promocję trzeba będzie słono zapłacić, bo udział w festiwalu jest płatny!

Aby wziąć udział w festiwalu, należy wypełnić formularz kontaktowy zamieszczony na stronie Europeade: www.europeade.eu/Home/VolgendeEuropeade/tabid/654/Default.aspx

Valdo Rebane_EuropeadaJest on zamieszczony na dole strony (Request for registration forms). Po wypełnieniu formularza internetowego, zespół otrzyma formularz zgłoszeniowy (plik excel) oraz dalsze instrukcje. Koszt udziału w imprezie to 120 euro od osoby. Opłaty wniesione przez zespoły, są przeznaczone na zapewnienie świadczeń (m. in. noclegi, wyżywienie, bezpłatne przejazdy), a także na pokrycie kosztów organizacyjnych i logistycznych związanych z przygotowaniem festiwalu. Wniesienie opłat przez uczestników pozwala tylko na częściowe sfinansowanie organizacji festiwalu, brakująca kwota zostanie przekazana przez miasto.

– „Mamy świadomość, że konieczność wniesienia opłaty może być dla wielu zespołów pewną barierą” – mówi Marta Szczecińska, koordynator projektu – „Dlatego zachęcamy, po pierwsze do postrzegania Europeady jako 5-dniowego wyjazdu do sympatycznego miasta i możliwość przeżycia niesamowitej przygody, jaką jest występowanie przed międzynarodową publicznością i spotkanie ludzi z wielu kultur! Po drugie zachęcamy Państwa do włączenia Urzędu Gminy czy przedsiębiorców do współpracy I pozyskanie sponsorów – Państwa udział w Europeadzie może być “wizytówką” I dobrą formą promocji dla gminy czy komercyjnych firm” – twierdzi.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na polskiej stronie festiwalu:

www.europeade2014.kielce.eu