Sport dla Dziedzictwa: Triathlon Opolski na dystansie 1/8 IM [fotorelacja]

fot.Pawel Naskrent/maratomania.pl

W sobotę 1 czerwca miałem przyjemność wziąć udział w Triathlon Opolski, który odbył się w gminie Popielów. Było to niezwykłe doświadczenie pełne wyzwań i emocji. Ogromne podziękowania dla organizatorów za wspaniałe wydarzenie oraz za stworzenie filmu wspominkowego, który pięknie oddaje atmosferę tego dnia.

Jako prezes Fundacji Dla Dziedzictwa miałem okazję startować, ukończyć i promować nasz wyjątkowy projekt #SportdlaDziedzictwa. Łączymy w nim pasję do sportu z odkrywaniem i promowaniem naszego dziedzictwa kulturowego. Z każdym dniem będę przybliżał nasz projekt wspierania inicjatyw, które łączą aktywność fizyczną z kulturą i historią.
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i motywowali na każdym etapie przygotowań i zawodów. Wasze wsparcie jest bezcenne! Więcej o tym na moim poniżej!

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, organizatorom  z grupy GTKona i wolontariuszom za udział w TriathlonOpolski, który odbył się w ostatnią sobotę na terenie gminy Popielów. Jako prezes Fundacji Dla Dziedzictwa miałem ogromną przyjemność promować nasz projekt SportdlaDziedzictwa, który łączy różne dyscypliny sportowe z promocją niebanalnych miejsc oraz tras ważnych dla dziedzictwa kulturowego.

Moje przygotowania do debiutu w triathlonie były możliwe dzięki wsparciu wielu osób, którym chciałbym szczególnie podziękować:

  • Shihan Mariusz Godoś z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, do którego po latach wróciłem do treningów i wspierał moje postępy poza dojo.
  • Trener Stanisław Ziętara z najstarszej Szkoły Pływania Barabasz w Opolu, założonej przez Artura Pokornego, który pomógł mi doskonalić technikę pływania.
  • Mariusz Gnoiński, triathlonista i fizjoterapeuta z Centrum Leczenia Bólu w Opolu, za cenne wskazówki dotyczące treningów rowerowych i motorycznych.
  • Marian Staniszewski z LKSZiemiaOpolska, organizator wyścigów kolarskich i właściciel sklepu ROVET na Fabrycznej w Opolu, za wsparcie techniczne i pierwsze porady sprzętowe.
  • Naszemu fundacyjnemu grafikowi Markowi za projekt kombinezonu triathlonowego oraz producentowi Brevito Sp. z o.o. za podjęcie współpracy. Dzięki Guido Vreuls.

Chciałbym również podziękować wszystkim osobom, które spotkałem na trasie zawodów, za wsparcie i motywację. Mój wynik, 27 miejsce w kategorii M40, to dla mnie cenne pierwsze doświadczenie. Czas na trasie 1/8 IronMana to półtorej godziny. Pomocne było podjęcie rękawicy na gali Biznes Boxing Polska, zwycięstwo zmotywowało mnie do dalszych wyzwań sportowych. Cel to The IRONMAN Group

Wiem już, że następnym razem warto pływać z pianką – nie tylko będzie cieplej na pomoście, ale pływanie będzie szybsze. Rower szosowy, pozwolił mi osiągnąć średnią prędkość 30 km/h. Jednak cel to 40 km/h. Czasowy rower na pewno by ułatwił to zadanie:) Wyzwanie dla Bianchi Bicycles:)

Triathlon Opolski to nie tylko zawody sportowe, ale także wspaniała okazja do promowania zdrowego stylu życia, integracji społeczności lokalnej oraz wspierania wartości. Cenne wskazówki znalazłem w książce „Triathlon. Potrójna pasja” by Lukasz Remisiewicz.

Dlatego w ramach projektu SportdlaDziedzictwa zamierzamy stworzyć klub pasjonatów kultury fizycznej, który będzie łączył sport, dziedzictwo i turystykę. Liczymy, że dostawcy sprzętu i odzieży zobaczą w tym szansę na promocję swoich produktów w naszym projekcie. Razem możemy osiągnąć wiele i zmienić „Postawę” osób siedzących całymi dniami przed ekranami!

Jeszcze raz dziękuję za Wasz wkład i wsparcie. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnych edycjach nie tylko Triathlonu Opolskiego. Wspólnie promujmy nasze piękne dziedzictwo kulturowe poprzez sport.

Pozdrawiam
Tomasz J. Kwiatek
CEO Fundacji Dla Dziedzictwa