Ukryte talenty

Drapanie i rysowanie min na jajku już opanowane! Uczniowie Teresy Soboty z Olszowej przenoszą swoje wzory z kroszonek na świąteczne bombki. Piękne zaprezentują się na bożonarodzeniowej choince.

„Kolejne spotkanie z kroszonką przy okazji warsztatów w ramach realizacji projektu „Mistrz Tradycji” uświadcza  mnie w przekonaniu, że takie zajęcia pozwalają odkrywać w uczestnikach ich talenty, o których sami nie mieli pojęcia” – twierdzi przejęta twórczyni ludowa Teresa Sobota.

Twórcza praca uczniów Mistrza Tradycji uwolniła kreatywność i uaktywniła drzemiące w nich talenty. Te z kolei dają moc twórczych możliwości. Krucha skorupka wydmuszki kurzego jaja okazała się materiałem niezwykle inspirującym dla młodych twórców, którzy od maja uczą się pod okiem mistrza trudnej sztuki kroszonkarskiej i doskonalą swoje własne wzornictwo.

„Tej indywidualnej umiejętności nie zastąpią technologie dzisiejszych czasów i oby tak zostało! Bo tylko wtedy nasze piękne dziedzictwo będzie zachowane i kultywowane przez następne pokolenia” – stwierdza Teresa Sobota.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Partnerzy:

 

Patronat medialny: