Gra miejska w Opolu: Historia zapisana w drzewach

W sobotę reklama_gra_miejska_-_10-09-2016_banner10 września w Opolu odbędzie się gra miejska, podczas której będzie możliwość zapoznania się z historią związaną z pomnikami przyrody znajdującymi się na terenie miasta.Gra adresowana jest do wszystkich mieszkańców. Rozpocznie się o godz. 12.00 przed opolskim Ratuszem, skąd 3-5 osobowe grupy wyruszą na trasę. Każda z grup będzie musiała zaliczyć 10 punktów kontrolnych i na każdym z nich rozwiązać zadanie. Punkty te będą zlokalizowane w pobliżu drzew – pomników przyrody, a zadania będą nawiązywały do historii związanej z ich posadzeniem.
Gra miejska „Śladami historii zapisanej w drzewach” to ciekawy sposób spędzenia sobotniego popołudnia. Podczas gry, jej uczestnicy będą mieli okazję poznać fragment historii miasta. Być może okaże się, że drzewa, które codziennie mijamy w drodze do szkoły czy pracy mają ciekawą historię…
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorem przedsięwzięcia jest „Fundacja Dla Dziedzictwa” a projekt wsparty został przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

W.S