Rekord zwiedzających na Szlaku Zabytków Techniki

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego to hit turystyczny regionu, który z roku na rok przyciąga rzesze turystów. W 2012 r. padł rekord – obiekty na szlaku zwiedziło 580 tys. turystów, czyli o ponad 40 tys. więcej niż w 2011 r. Generalnie w ciągu czterech lat 36 obiektów na szlaku zwiedziło blisko 2 miliony turystów.

Szlak najbardziej promowany jest podczas „Industriady” – organizowanego w czerwcu święta Szlaku Zabytków Techniki, podczas którego obiekty udostępniane są dla turystów bezpłatnie. W 2012 r. z oferty skorzystało 62 tys. turystów. Niektóre z obiektów znajdujących się na Szlaku udostępniane są bezpłatnie również podczas Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli wrześniowego święta zabytków podczas którego organizatorzy kładą duży nacisk na edukację. W ubiegłym roku z oferty EDD skorzystało ok. 50 tys. osób, w tym blisko 20. tys. wzięło udział w imprezach zorganizowanych.

W 2013 r. IV edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 8 czerwca, a XXI edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Nie od razu Polskę zbudowano” w dniach 7-8 i 14-15 września.

Na podstawie: http://www.slaskie.pl