Pierwsza Gala „Trenuj – Walcz – Pomagaj” już za nami!

Pierwsza Gala Biznes Boxing Opole przeszła do historii. 27 maja 2023 r. w Dom Expo Opole na ring wyszło 18 uczestników, którzy podjęli rękawice po ośmiotygodniowych  przygotowaniach bokserskich. Trenowało w OKB Odra Opola na początku ponad 40 uczestników. Wszyscy założyli zbiórkę publiczną na siepomaga.pl na Fundację Krwawy Sport, wspierającą krwiodawstwo.  Pomoc niesiona w ten sposób, to łączenie przyjemności z pożytecznym. Sama gala oprócz 10 walk bokserskich, to profesjonalnie zorganizowane wydarzenie, które przyciągnęło prawie 400 osób. Poprzez licytacje i zbiórki zebrano ponad 40 tys. zł. Wiemy od organizatorów, że Gala ponownie zawita do Opola.

Osobiście podjął rękawicę Prezes Fundacji „Dla Dziedzictwa” Tomasz Kwiatek, który w pierwszej walce wyszedł obronną ręką pokonując przedsiębiorcę Krzysztofa Danielak. – Motywacją dla mnie była chęć pomocy i pokazania naszej najnowszej inicjatywy wydania płyty muzycznej w wersji RAP z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na którą aktualnie prowadzimy zrzutkę.pl gdzie można w nagrodę dostać poprzednią naszą płytę  –  mówi Kwiatek, który poprzez akcję #sportforheritage, zamierza łączyć dziedzictwo i sport. W walce wieczoru wyszedł w rytm utworu w wersji Rap „Pamiętaj” Funky Polaka, którą do ringu zawsze był prowadzony słynny pięściarz Tomasz Adamek. A w zapowiedzi ringowej można było usłyszeć więcej o inspiracji i dedykacji osobistej walki bokserskiej.
Tomasz Jerzy Kwiatek. 44 lata. 183 centymetry wzrostu, 79 kilo żywej wagi.
Na co dzień mąż Joanny, ojciec Klaudii i dyrektor ważnej instytucji, walczącej z bezrobociem. Gorliwy społecznik.
Jest prezesem Fundacja Dla Dziedzictwa szerzącej postawy patriotyczne, zwłaszcza wśród młodzieży. Założył Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu, organizował Testy Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.
Dzisiejszym pojedynkiem ma nadzieję zainteresować potencjalnych sponsorów płyty z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, które w wersji rap ma zamiar nagrać sekundujący Tomkowi w narożniku Michał Cyprian Jot.
Sportowy idol Tomasza Kwiatka to Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, przedwojenny mistrz boksu, jeden z pierwszych więźniów obozu w Auschwitz. Dzięki swym nadzwyczajnym umiejętnościom nie dał się zabić w piekle kacetu. Można powiedzieć, że mistrz Teddy to patron dzisiejszej walki Tomasza.
Fot. Katarzyna Młynarczyk