Medytacyjne ścieżki do „Ja Jestem”

Serdecznie zapraszamy 18 grudnia na godz. 18.00 na wydarzenie Fundacji „Dla Dziedzictwa” do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na „Medytacyjne ścieżki do „Ja Jestem”. Będzie to Rozmowa Grzegorza Płonki z o. Wojciechem Drążkiem na temat kontemplacyjnych praktyk, ilustrowana projekcją „Wolność od znanego” oraz muzyką z najnowszej płyty Grzegorza Płonki „Ja Jestem”, zawierającej utwory napisane do fragmentów tekstów chrześcijańskich mistyków. W ramach spotkania odbędzie się wspólna praktyka medytacji. Wstęp wolny! 

Więcej o płycie i projekcie „Ja Jestem” na www.zrzutka.pl/z/ja-jestem. Podczas spotkania będzie okazja również nabyć płytę wydaną przez Fundację w promocyjnej cenie: „Bóg zapłać”!

Kim są prowadzący medytację:

Grzegorz Płonka – muzyk, kompozytor, współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Józefem Brodą, Marcinem Pospieszalskim. Publicysta, społecznik, inicjator powstania katowickiej grupy medytacyjnej, wchodzącej w skład Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce, lektor w dziedzinie uzależnień.

o. Wojciech Drążek – misjonarz ze Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, krajowy koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej, którego misją jest przekazywanie żywej tradycji chrześcijańskiego dziedzictwa kontemplacyjnego poprzez propagowanie nauczania o. Thomas’a Keating’a i medytacyjnej praktyki modlitwy głębi oraz wspieranie rozwoju świadomego życia duchowego.

Szczegóły wydarzenia: http://bit.ly/3VNKqYR