Smaki Dziedzictwa według Roberta Makłowicza

„Smaki dziedzictwa” to hasło przewodnie tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się po raz 29 już we wrześniu. Z tej okazji zaprosiliśmy do współpracy osobę, której wiedza o kulinarnych tradycjach jest nie do przecenienia – Roberta Makłowicza. Dziennikarz, pasjonat historii, autor książek i programów telewizyjnych, obdarzony niezwykłym darem opowiadania, podzielił się z nami swoją wiedzą i pasją. Owocem tej kooperacji są „Smaki Dziedzictwa według Roberta Makłowicza” – kolejny podcast z prowadzonego przez NID cyklu „Kółko kulturowe”.
Rozmowę poprowadziła Katarzyna Pruchnicka, dziennikarka radiowa, dla której kulinaria od lat stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. Jakie smaki od dziesięcioleci królują na polskich stołach? W jakim stopniu zakręty historii wpłynęły na nasze kulinaria? Co mówią o nas produkty, które codziennie kładziemy na talerz? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdujemy w nagraniu. Nie brak tu barwnych anegdot i ciekawostek, smaków i zapachów rodem z dzieciństwa, przepisów z wyblakłych notesów babć i innych smakowitych wątków. Audycja może być doskonałym źródłem pomysłów dla wszystkich tych, którzy aktywnie działają na rzecz upowszechniania dawnych zwyczajów, przepisów, regionalnych dań, tradycji kulinarnych i obiektów z nimi związanych. To także idealna inspiracja dla organizatorów wydarzeń w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu „Smaki dziedzictwa według Roberta Makłowicza” – to prawdziwa uczta w wersji audio, nie tylko dla smakoszy.

Link podcast – Smaki dziedzictwa wg Roberta Makłowicza

Materiały prasowe Narodowego Instytutu Dziedzictwa

 

 

 

 

 

 

http://edu.nid.pl/materialy-edukacyjne/smaki-dziedzictwa-wedlug-roberta-maklowicza