Wołyń. 70 lat po zbrodni – konkurs IPN dla nauczycieli i studentów

IPN_Wolyn_konkursW związku z 70. rocznicą zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Polakach, które miały miejsce na Wołyniu i w Galicji Wschodniej Instytut Pamięci Narodowej ogłasza konkurs na scenariusz lekcji lub zajęć tematycznych poświęconych tej problematyce.

Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i wykładowców akademickich oraz studentów zainteresowanych działaniami edukacyjnymi na polu najnowszej historii Polski.

Celem konkursu jest przede wszystkim zainteresowanie nauczycieli historii tą tematyką. Mimo, iż od odzyskania przez Polskę niepodległości minęły już ponad dwie dekady kwestia zbrodni ukraińskich na Polakach z lat 1943–1944 nie przykuwała odpowiedniej uwagi i nie była wystarczająco przedstawiana polskiej młodzieży. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas konkurs zainicjuje pozytywne zmiany w tym względzie.

Nagrodą w konkursie, poza dyplomami dla zwycięzców i zaświadczeniami dla wszystkich uczestników, będzie trzydniowy objazd historyczny po Wołyniu w październiku 2013 roku.

Prace należy przesyłać do 12 czerwca 2013 roku na adres: IPN – KŚZpNP, Biuro Edukacji Publicznej, Pl. Krasińskich 2/4/6. 00-207 Warszawa lub mailowo: [email protected]

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 lipca 2013 roku.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają panie Olga Tumińska (tel. 22 431 83 78, [email protected]) oraz Katarzyna Cegieła (tel. 22 43183 44, [email protected]).